Nepieļaujamas kļūdas kalendāros

Kļūdas kalendāros

Strādājot poligrāfijas nozarē jau 13 gadus esam saskārušies ar daudziem klientu stāstiem par iepriekš pasūtītiem kalendāriem, kuros ir bijušas pieļautas visdažādākās kļūdas. Lai palīdzētu saviem klientiem būt zinošiem par to, kam pievērst uzmanību pasūtot kalendārus, mēs esam apkopojuši biežāk pieļautās kļūdas.

Kādēļ kalendāros rodas kļūdas?

Viens no populārākajiem kalendāru kļūdu rašanās iemesliem ir ražotāja vēlme papildus nopelnīt kalendāru ražošanas procesā. Vai esi kādreiz domājis kādēļ vieni kalendāri ir ļoti lēti, bet citi šķietami līdzīgi kalendāri ir divas un pat trīs reizes dārgāki?

Atbilde ir ļoti vienkārša. Pakalpojuma sniedzējs piedāvā lētākos materiālus, algo nepieredzējušus darbiniekus, kuriem nav pieredze tik apjomīgu darbu izveidē, kā rezultātā rodas visdažādākās kļūdas. Vai arī liek šo darbu darīt dizaineriem, kuri ir izcili, kad ir jāveido logotipi vai citi vizuāli materiāli, tomēr kalendāru lapu izveidei ir nepieciešams tehnisks cilvēks, kas ir precīzs līdz pat milimetra simtdaļai. Un tieši tāds ir pieredzējis maketētājs.

Kalendāru izgatavošana nav tikai skaistas bildes ievietošana, tas ir garš un sarežģīts process, kas prasa daudz laika un koncentrēšanās. Ja tā procesi nav pārdomāti, tad rodas kļūdas.

Kādas ir izplatītākās kļūdas kalendāros?

Vārdadienu kļūdas – ja rūpīgi netiek sekots līdzi, tad gadās vai nu izlaist kādu vārda dienu vai ierakstīt kādu vārdu nepareizi. Valsts valodas cents regulāri papildina kalendārus ar dažādiem personas vārdiem. Ar vārda dienām problēmas nav tikai ar vārdu dublēšanos un pareizrakstību, bet arī dizainu. Ir vārdi, kuri ir garāki. Ja tiem netiek atvēlēta pietiekami daudz vieta dizainā, tad tie mēdz saplūst ar cipariem un radīt citus nepieļaujamus defektus, kas rada nevīžīgu koptēlu.

Kļūdas datumos – veidojot kalendāra lapas, mēneši bieži vien tiek sakopēti un datumi pielāgoti attiecīgajam mēnesim. Ja nav pieredzes šajā procesā, tas ir ilgi un nogurdinoši kā rezultātā rodas kļūdas. Datumi un vārdi dublējas, datumu atstarpes nav precīzi izlīdzinātas, mēnesis sākas ar nepareizo dienu un ir nepareizi saliktas mēness fāzes.

Nepareiza papīra izvēle – ja pakalpojuma sniedzējs vēlas ietaupīt uz materiālu un izvēlās nepiemērotus – lētākus materiālus, tad kalendāra lapas ir plānas un caurspīdīgas, kā rezultātā var redzēt cauri iepriekšējo mēnesi. Pamatnes kartona biezumam ir būtiska nozīme, lai kalendārs būtu stabils un ātri nedeformētos.

Papīra šķiedra – zinoši speciālisti šo jau automātiski izvēlas atbilstošu kalendāra funkcijai. Tieši šķiedras virziens ir tas, kas nosaka cik ilgā laikā kalendārs deformēsies un radīs nevīžīgu iespaidu. Izvēloties tehniski pareizu šķiedras virzienu, šīs problēmas var samazināt, vai pilnībā likvidēt.

Neparocīgs kalendāra datumu lodziņš – ja datuma lodziņš sienas kalendāriem tiek stiprināts ar gumiju kalendāra aizmugurē, tas deformēs un locīs kalendāra lapas, sliktākajā gadījumā – gada vidū gumija plīsīs. Tāpēc mēs izmantojam datumu rādītājus ar klipšiem. Šī sistēma atļauj tos ērti lietot arī galda kalendāriem.

Šobrīd lielākais skaits kļūdu, ko Hromets poligrāfija kā paraugu saņēma no kāda klienta, ir 47 kļūdas – sākot ar tehniskajām niansēm par atšķirīgiem toņiem, beidzot ar vārda dienām, kurās personu vārdi tiek pārnesti jaunā rindā.

Aicinām jūs ļoti rūpīgi izvērtēt kā jūsu kalendāra izvēle ietekmēs uzņēmuma reputāciju. 

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Salīdzināt
Salīdzināt ×
Let's Compare! Continue shopping