Koka kalendāri: mūsdienu inovācija

Inovācija kalendāru izgatavošanā - koka kalendāri

Pasaule transformējas, meklējot ekoloģiskos risinājumus

Lai gan cilvēki sāka aizdomāties par ekoloģiju jau 19. gadsimta sākumā un pat nedaudz agrāk, tā īsti uzņemt apgriezienus šī kustība sāka septiņdesmitajos gados Amerikā (un Greenpeace dibināšana 1971. gadā Kanādā). Pēc industriālās revolūcijas, cilvēki ar laiku sāka piefiksēt to, ka pēkšņi rodas ļoti daudz atkritumu un blakusproduktu, kas bija tiešs cilvēku darbības rezultāts. Un daļa no tiem pat ir cilvēkiem bīstami (dažādas ķimikālijas, kas nonāca vidē, tai skaitā cilvēku pārtikā). Kopš tā brīža aizsākās ķēdes reakcija dažādām aktivitātēm un ierobežojumiem valstu līmenī, lai mazinātu cilvēku kaitīgo ietekmi uz vidi un panāktu to, lai ražošanas uzņēmumi tam pievērš nopietnu izmanību.

<enivo> jau kopš 2017. gada piedāvā koka kalendāru izgatavošanu un druku

Ekoloģija mums nav sveša lieta, jo ikdienā strādājam ar papīru un dažādiem produktiem, kas no tā tiek izgatavoti. Kā arī darbs reklāmas nozarē ļauj padziļināti ieskatīties aktuālajās tendencēs arī ekoloģijas jomā, pateicoties komunikācijai ar klientiem un piegādātājiem no dažādām nozarēm. Tieši sekojot līdzi aktualitātēm ekoloģijas nozarē un cik tas uzņēmumiem ir svarīgi, izlēmām 2017. gadā sākt piedāvāt kalendāru izgatavošanu un druku no koka, tādējādi sniedzot savu artavu ekoloģijas tēmas aktualizēšanā.

Pirmie mēģinājumi un grūtības

Galda kalendāri - ON REQUEST WOOD
Koka kalendārs – ON REQUEST WOOD

2017. gadā sākām izstrādi pie galda kalendāra modeļa, kas tiktu izgatavots no koka un pēc iespējas ekoloģiskākiem materiāliem. Protams, kā jau jebkuram jaunam produktam, bija daudz izaicinājumu un neveiksmju, līdz nonācām pie rezultāta, kas atbilda mūsu bezkompromisa kvalitātes līmenim un bija uz ekoloģiju orientēts (tai skaitā kalendāram lapām izmantojot bezhlora papīru). Rezultātā radās modelis ON REQUEST WOOD, kas kļuva par tūlītēju hītu. Lielākais izaicinājums bija panākt, lai kalendāri ir kompakti transportēšanai, taču ir stabili uz klienta galda. Ņemot vērā, ka koks nelokās, nonācām pie unikāla konstrukcijas risinājuma, kas ļauj klientam pašam salikt kalendāru. To saliekot pēc pamācības, konstrukcija savstarpēji savienojas, izslēdzot iespēju, ka kalendāri izjuks, paņemot tos rokās.

Vēsturiskais video – pirmo koka prototipu izgatavošana

Daži klienti nākamajā gadā vēlējās ko ilgtspējīgāku, jo parasti kalendāri ir domāti vienam gadam (mūsu modeļi gan ir izstrādāti 14 mēnešiem) – vienmēr ir iespēja pilnveidoties.

Atteikšanās no metāla un plastmasas jaunākajos modeļos

Pēc veiksmīgajiem ON REQUEST WOOD un WOOD O’CLOCK kalendāriem, vēlējāmies izveidot koka kalendāra modeli, kas būtu vēl ekoloģiskāks. Lai to varētu realizēt, nācās atgriezties pie rasējamā dēļa un domāt visu pilnīgi no jauna, neietekmējoties no ON REQUEST WOOD modeļa (lai tiešām būtu jauns modelis, nevis atvasinājums esošajam). Rezultātā nonācām pie galda kalendāra WOOD SHELF, kas ir vēl par vienu pakāpi ekoloģiskāks, jo tam nav spirāles. Tā konstrukcija ir unikāla, bet tajā pat laikā vienkārša, kas ļauj to izmantot gan vairākus gadus (tikai piedrukājot kalendāra lapas), gan ir praktiski pielietojama kā statīvs telefonam, blociņam. Tas gan nenozīmē, ka tagad nu esam apstājušies. Arī turpmāk meklēsim veidus kā izstrādāt gan jaunus ekoloģiskā tipa kalendāra modeļus, gan citus produktus, kas ir mērķēti uz ilgmūžību un samazinātu ietekmi uz vidi!

Liels paldies klientiem, kas kalendāru izgatavošanā priekšroku dod ekoloģijai draudzīgākiem kalendāru modeļiem! 🙂


VĒLIES KOKA KALENDĀRU SAVAM UZŅĒMUMAM? SAZINIES AR MUMS

  Lauki, kas atzīmēti ar *, jāaizpilda obligāti.

  Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
  • Image
  • SKU
  • Rating
  • Price
  • Stock
  • Availability
  • Add to cart
  • Description
  • Content
  • Weight
  • Dimensions
  • Additional information
  • Attributes
  • Custom attributes
  • Custom fields
  Click outside to hide the compare bar
  Salīdzināt
  Salīdzināt ×
  Let's Compare! Continue shopping