Kalendāru izgatavošana

Kalendāru izgatavošana - paraugs ar UV rejlefa laku, sienas un galda

Kāpēc dāvina korporatīvos kalendārus?

Kalendāru dāvināšanas kultūra diezgan sen ir kļuvusi par tradīciju, neskatoties uz digitalizācijas risinājumu straujo attīstību. Ja līdz šim kalendāru galvenā funkcija bija sekošana dienu ritumam un plānošanai, tad pēdējos gadus šī tendence strauji mainās. Kalendāri aizvien vairāk ieņem interjera noformējuma elementu lomu. Dāvināšanas esence gan nav mainījusies – tas vēl joprojām ir atgādinājums par sevi visa gada garumā. Kas mainās, ir domāšana un pasniegšanas veids – aizvien vairāk kalendāru izgatavošana tiek bagātināta ar individuālo dizainu un tehniskiem risinājumiem.    

Kalendāru izgatavošana – cīņa par vietu uz klienta sienas

Cilvēki ir estētiskas būtnes, un savu apkārtējo vidi veido atbilstoši savai stila izjūtai. Tomēr nedrīkst aizmirst, ka ikdienas darbā vairumam cilvēku korporatīvā kultūra ienes savas korekcijas, un cilvēks ir spiests pielāgoties. Šis vienlaicīgi ir gan liels pluss kalendāru izgatavošanā, gan tikpat liels mīnuss. Savā ziņā, sienas kalendāru izgatavošana ir ielikta neoficiālajā “rāmī” – korporatīvs. Un šajā brīdī sākas cīņa par vietu uz klienta sienas. Uzreiz tiek atsijāti vājākie un primitīvākie kandidāti. Vieta uz sienas ir ierobežota, bet kandidātu ir daudz, un uzvarētāji var būt tikai daži. Tāpēc aizvien vairāk virsroku gūst individuāli un nestandarta risinājumi, kas ne tikai pilda kalendāru funkciju, bet arī izskatās unikāli, gaumīgi, pārdomāti un aizraujoši.    

Kalendāru izgatavošana – dizainam ir milzīga nozīme!

Kalendārs, ko Jūs dāvināsiet saviem klientiem un sadarbības partneriem,  ir Jūsu uzņēmuma seja turpmākā gada garumā. Nepārdomāts, garlaicīgs vai pārāk primitīvs (nejaukt ar askētisks!) dizains Jūs iekļauj augsta riska grupā, ka Jūsu kalendārs nemaz uz klienta sienas vai galda nenonāks. Pārsvarā šie riska grupas kalendāri nonāk ne pārāk redzamās vietās, vai arī tie tiek nedaudz “uzlaboti”, nomainot pamatnes attēlus, vai aizklājot tos pilnībā (piemēram, ar pulksteni vai fotogrāfiju).  

Kāpēc cenas dizaina izstrādei kalendāriem tirgū tik ļoti atšķiras

Jebkurš cilvēks, kas vismaz vienreiz ir izgatavojis kalendārus, ir saskaries ar situāciju, ka pirmajā brīdī šķietami identiski kalendāri, dažādos uzņēmumos maksā ļoti dažādi. Un katram rodas jautājums – kāpēc? Atbilde – kalendāra dizaina izstrādes ērtība, kvalitāte un precizitāte. Dizaina un maketa izstrāde iedalās trīs lielās kategorijās – taisi pats, noalgo kādu dizaineri vai pasūti uzņēmumā (aģentūrā vai tipogrāfijā). Un, lai arī cilvēki nelabprāt piekrīt, mūsu ilggadēja pieredze tomēr rāda, ka kalendāra dizaina un tehniskā maketa (datumu, svētku dienu, vārda vienu, mēness fāžu utt.) precizitāte ir tiešā veidā saistīta ar izstrādes cenu. Spējīgs dizaineris izstrādās ļoti elegantu un pārdomātu dizainu, taču kalendārās daļas precizitāte būs tālu no ideālas, ar daudzām kļūdām. Tas pats arī otrā virzienā – tehniski spējīgs maketētājs izveidos precīzu datuma daļu, taču dizains būs stipri viduvējs. Pareizā pieeja, ja kalendāra dizaina izstrādē piedalās divu cilvēku komanda.      

Kā atrast kalendāram vietu uz galda?

Mūsu darba galds ikdienā vienmēr ir pilns ar dažādiem ar darba pienākumiem saistītiem priekšmetiem. Lai arī viss tiek digitalizēts, tas nebūt nenozīmē, ka vietas uz galda paliek vairāk. Tieši pretēji – vietas vienmēr ir par maz. Vairumam cilvēku galda kalendārs ir ikdienas darbam nepieciešams plānošanas atribūts, taču tam ne vienmēr atrodas vieta. Lielāka izmēra galda kalendāri arī nav tik parocīgi ērtai lietošanai – tie ir smagnēji, nav tik ērti paņemami un pāršķirami. Tāpēc aizvien vairāk tiek pārņemta prakse būvēt kalendāru uz augšu, nevis uz sāniem. Ja viens no tirgū populārākajiem standarta galda kalendāriem vidēji aizņem uz galda 185 cm2 (lielākie individuālie – pat 270 cm2), tad jau vairākus gadus mūsu piedāvājumā esošās ON REQUEST sērijas, klientu aizvien vairāk iecienītais, standarta kompaktais modelis aizņem vien 142 cm2 (un īpaši individuālais modelis, tikai 81 cm2, kas ir kā divas reizes mazāk nekā standarta modelis).

Salīdzināt